Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca jest dla nas szczególną dziedziną stomatologii. Zdajemy sobie sprawę, jak istotną od najmłodszych lat funkcję pełnią dbałość o higienę jamy ustnej i zdrowy uśmiech.

Jednocześnie wiemy, że niejednokrotnie strach dziecka przed wizytą u dentysty jest tak duży, że nie sposób go pokonać, a działanie przymusem nie tylko nie przynosi oczekiwanych przez Rodziców rezultatów, ale i zniechęca do regularnych wizyt u stomatologa już w wieku dorosłym.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, stworzyliśmy w naszej Klinice program profilaktyki i leczenia próchnicy u dzieci, jak również edukacji prozdrowotnej Ich Rodziców. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Pacjentów wprowadziliśmy bezpłatne wizyty adaptacyjne, w czasie których oswajają się oni z obecnością „białego fartucha”, specjalistycznym sprzętem, nazywają poszczególne narzędzia, jak również mają możliwość obejrzenia własnych ząbków w powiększeniu na monitorze kamery wewnątrzustnej oraz wspólnie z lekarzem lub higienistką uczą się prawidłowego szczotkowania zębów.

Na pierwszej wizycie lekarz ustala kompleksowy plan leczenia zachowawczego, często wymagający rozszerzenia o konsultacje u pozostałych specjalistów (ortodonta, chirurg). W oczekiwaniu na wizytę Najmłodsi mogą pobawić się w specjalnie dla nich zaprojektowanym kąciku, wyposażonym w bloki rysunkowe, książeczki, maskotki, kredki i kolorowe pisaki lub pooglądać przeznaczone dla nich programy telewizyjne.

Zabiegi z zakresu profilaktyki lub wczesnego leczenia próchnicy adresowane są do dzieci nieco starszych, z pełnym uzębieniem mlecznym i uzębieniem mieszanym oraz stałym. Zaliczamy do nich:

- remineralizację zębów preparatami fluoru
- impregnację zębów mlecznych (lapisowanie)
- leczenie próchnicy zębów mlecznych z zastosowaniem światłoutwardzalnych kolorowych materiałów wypełniających Twinky Star
- leczenie próchnicy zębów mlecznych z zastosowaniem materiałów szkło-jonomerowych
- leczenie próchnicy zębów stałych z zastosowaniem światłoutwardzalnych materiałów kompozytowych

Mając na uwadze fakt, jak traumatycznym często przeżyciem jest dla dzieci opracowywanie ubytków próchnicowych przy użyciu wiertła, wprowadziliśmy do naszej oferty specjalny żel Carisolv, rozpuszczający zębinę próchnicową, eliminując tym samym przykre odczucia związane z tradycyjnym leczeniem zębów.